RS/AL
A.net/AL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Smiths Station High Sch Track & Field and Cross Country - Smiths Station, Alabama
you RUN the place
1100 Lee Road 298, Smiths Station, Alabama, 36877, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (4 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (10 articles)
2013 - (10 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (9 articles)
Featured
0
Misc News
4
All
4
2010 Results - Alabama AHSAA Outdoor State Championships
May 2nd 2010, 10:52pm
2010 Results - AHSAA Class 6A - Section 2
Apr 24th 2010, 10:21pm
2010 Results - Coaches Classic
Apr 23rd 2010, 3:12am
2010 Live Results - FSU Relays
Mar 26th 2010, 9:34pm
Search
2010 Results - Coaches Classic
Published by
ross
Apr 23rd 2010, 3:12am
Comments
Coaches Classic
Mar 19, 2010 to Mar 20, 2010
George C. Griffin Track@ Georgia Tech, Atlanta, GA, US, 30332
« Filter Results by Team: »
Allatoona
Auburn
Blessed Trinity
Bradley Central
Brookwood
Centennial
Chapel Hill
Chattahoochee
Churchill
Collins Hill
Columbus
Creekview
Dacula
Eagle's Landing
Eagle's Landing Christian
East Paulding
Etowah
Evans
Grayson
Greenbrier
Harrison
Hillgrove (Cobb)
Huntsville
Kell
Kennesaw Mtn
Lakeside Evans
Lambert
Lassiter
Lee County
Lovejoy
Marist
Milton
Newton County
Norcross
North Cobb Comp
North Forsyth
North Gwinnett
North Hall
North Springs
Northview
Parkview
Peachtree Ridge
Pebblebrook
Pope
Riverdale
Seneca
Smiths Station
South Gwinnett
Southwind
St Pius X Catholic
Starr's Mill
Union Grove
Walton
Wheeler
Woodward Academy
Men:
100m
|
1600m
|
110h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Sprint Medley 1,1,2,4
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
1600m
|
100h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Sprint Medley 1,1,2,4
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Finch, Jonathan
Evans
10.89
nwi
1
10
2
Harp, Keenan
Brookwood
10.94
nwi
1
8
3
Lester, Steven
Wheeler
11.05
nwi
1
6
4
Randolph, Brian
Churchill
11.10
nwi
1
5
5
Jenkins, Martin
Centennial
11.12
nwi
1
4
6
Foster, Chris
Walton
11.27
nwi
1
3
7
Maraugh, Kris
Smiths Station
11.41
nwi
1
2
8
Echols, Cameron
Auburn
11.42
nwi
1
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jenkins, Martin
Centennial
10.93
nwi
5
1
Harp, Keenan
Brookwood
10.93
nwi
3
3
Randolph, Brian
Churchill
10.96
nwi
5
4
Finch, Jonathan
Evans
10.99
nwi
4
5
Lester, Steven
Wheeler
11.00
nwi
3
6
Foster, Chris
Walton
11.06
nwi
3
7
Maraugh, Kris
Smiths Station
11.10
nwi
1
8
Echols, Cameron
Auburn
11.18
nwi
4
9
White, D.J.
Union Grove
11.19
nwi
2
10
Gary, Kevin
South Gwinnett
11.20
nwi
4
11
Dobbins, Sam
Chattahoochee
11.23
nwi
2
12
Mckinny, Tracy
Smiths Station
11.24
nwi
5
13
Thompson, Brandon
Milton
11.26
nwi
1
13
Sims, Trey
North Gwinnett
11.26
nwi
5
15
McBride, DeAndre
Riverdale
11.28
nwi
4
16
Garrett, Marcorus
Pope
11.30
nwi
1
17
Huitt, Kendrix
Norcross
11.32
nwi
3
17
Brown, Eric
Parkview
11.32
nwi
4
19
Bailey, Jon
Chattahoochee
11.34
nwi
2
20
Hudson, Darrien
Eagle's Landing
11.35
nwi
1
21
Krause, Jonathan
South Gwinnett
11.36
nwi
2
22
Hegedus, Charlie
Lassiter
11.39
nwi
5
23
Crawford, Nic
North Gwinnett
11.41
nwi
4
24
Howard, C. J.
Collins Hill
11.44
nwi
2
25
Parks, Nick
Hillgrove (Cobb)
11.45
nwi
5
26
Thompson, Juwan
Woodward Academy
11.52
nwi
5
27
Arvey, Chris
Creekview
11.56
nwi
5
28
Carson, Gunnar
Starr's Mill
11.60
nwi
4
29
Martinez, Andrew
Collins Hill
11.64
nwi
3
30
Jones, Miles
Allatoona
11.72
nwi
2
31
Lynn, Ethan
Bradley Central
11.77
nwi
1
32
Drake, Brian
Milton
11.81
nwi
1
33
Williams, Logan
Starr's Mill
12.06
nwi
3
34
Westbrooks, Lavelle
Riverdale
12.11
nwi
4
35
Dodd, Steven
Bradley Central
12.49
nwi
1
--
Dowdell, Rotavious
Auburn
FS
nwi
1
--
Carlson, Coray
Lassiter
FS
nwi
3
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCormack, TY
North Hall
4:17.56
1
10
2
Carty, Henry Steven
Allatoona
4:21.72
1
8
3
Sparks, Charlie
Columbus
4:24.35
1
6
4
Spevacek, Steven
Parkview
4:26.59
1
5
5
Klassen, Alec
Parkview
4:26.74
1
4
6
Merrall, Alex
Etowah
4:26.78
1
3
7
Enriquez, Warren
Starr's Mill
4:27.12
1
2
8
Baker, Luke
Eagle's Landing
4:28.46
1
1
9
Hoban, Brendan
St Pius X Cathol
4:29.10
1
10
Clifford, Alec
North Cobb Comp
4:30.47
1
11
Tomy, Tyler
Milton
4:30.84
1
12
Demeunynck, Gerald
Pope
4:31.21
1
13
Prosper, Sony
Union Grove
4:32.53
1
14
Giuliano, Michael
Brookwood
4:33.33
1
15
Eldredge, Chance
Chapel Hill
4:34.66
1
16
McClay, Mike
Dacula
4:35.19
1
17
Bennett, Landry
Creekview
4:36.13
1
18
Miller, Jason
Auburn
4:36.28
1
19
Coombs, Brandon
Greenbrier
4:38.03
1
20
Winters, Daniel
Norcross
4:38.97
1
21
Bourn, Justin
Collins Hill
4:40.51
1
22
Tupper, Zach
Pope
4:40.54
1
23
Valerio, Michael
Lakeside Evans
4:40.94
1
24
Ulich, Austin
Chattahoochee
4:43.56
1
25
Giannotti, Thomas
Walton
4:45.81
1
26
Luther, Preston
Collins Hill
4:46.44
1
27
Aldridge, Adam
Dacula
4:47.31
1
28
Harrington, Alex
Creekview
4:55.27
1
29
Patterson, Paul
Bradley Central
4:58.05
1
--
Curtis, Jake
Bradley Central
DNF
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Edwards, Robert
Brookwood
14.44
nwi
1
10
2
Baisden, Sylvester
Riverdale
14.54
nwi
1
8
3
Dupoux, Dion
Chattahoochee
14.75
nwi
1
6
4
Parks, Johnathan
Chapel Hill
14.83
nwi
1
5
5
Josephs, Levi
North Cobb Comp
14.94
nwi
1
4
6
Thompson, Jordan
Wheeler
14.98
nwi
1
3
7
Graham, Stephen
Collins Hill
15.20
nwi
1
2
8
Evans, Tamario
Collins Hill
15.73
nwi
1
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Parks, Johnathan
Chapel Hill
14.49
nwi
1
2
Edwards, Robert
Brookwood
14.63
nwi
3
3
Baisden, Sylvester
Riverdale
14.68
nwi
4
4
Graham, Stephen
Collins Hill
14.76
nwi
3
5
Dupoux, Dion
Chattahoochee
14.87
nwi
1
6
Thompson, Jordan
Wheeler
15.00
nwi
4
7
Josephs, Levi
North Cobb Comp
15.08
nwi
3
8
Evans, Tamario
Collins Hill
15.11
nwi
1
9
Lawrence, Dexter
Parkview
15.13
nwi
4
10
Dobbs, Nathan
Grayson
15.22
nwi
4
11
Moore, Jordan
Union Grove
15.31
nwi
2
12
Williams, Devon
Churchill
15.65
nwi
2
13
Roberts, Theo
Union Grove
15.66
nwi
4
14
Holley, DJ
Auburn
15.73
nwi
2
14
Smith, Williams
Brookwood
15.73
nwi
2
16
Wilson, Chris
Chapel Hill
15.90
nwi
3
17
Jones-Craven, Darius
South Gwinnett
15.99
nwi
2
18
Bushman, Hank
Lassiter
16.10
nwi
1
19
Howard, Chandler
Pope
16.11
nwi
1
20
McNeil, Chesley
Hillgrove (Cobb)
16.16
nwi
3
21
Gillespie, Dennis
Norcross
16.18
nwi
1
22
Muldrow, Edward
South Gwinnett
16.23
nwi
2
23
Panayioto, Luke
St Pius X Cathol
16.30
nwi
1
24
Brown, Caleb
Auburn
16.39
nwi
2
25
Crute, Michael
Churchill
16.55
nwi
4
26
Lewis, Kitano
North Gwinnett
16.59
nwi
1
27
Robinson, Chris
Seneca
16.73
nwi
2
28
Bello, Osei
Chattahoochee
17.14
nwi
3
29
Smith, Ricky
St Pius X Cathol
17.19
nwi
4
30
Baaklini, Jad
Starr's Mill
17.26
nwi
4
31
Houston, Justin
Bradley Central
18.18
nwi
3
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Wheeler
42.50
4
10
2
Vann
,
Newsome
,
Jefferso
,
Dillon
Parkview
42.65
4
8
3
Marshall
,
Bebbs
,
Morris
,
Obabatun
Grayson
42.66
4
6
4
Edwards
,
Harp
,
Suber
,
McCray
Brookwood
42.85
1
5
5
Randolph
,
Crute
,
Christai
,
Johnson
Kell
43.05
4
4
6
Westbroo
,
Wiggins
,
Teah
,
Mcbride
Riverdale
43.17
4
3
7
Moore
,
White
,
Wilkins
,
Isaac
Union Grove
43.22
3
2
8
Relay Team
Auburn
43.61
3
1
9
Thompson
,
Watkins
,
Polk
,
Hawkins
Woodward Academy
43.67
3
9
Krause
,
Gary
,
Crenshaw
,
Jones-cr
South Gwinnett
43.67
4
11
Martinez
,
Graham
,
Howard
,
Howard
Collins Hill
43.78
3
12
Rohskopf
,
Brown
,
Garrett
,
Everett
Pope
43.83
3
13
Dobbins
,
Dupoux
,
Bailey
,
Carter
Chattahoochee
43.84
3
14
Mckinny
,
Morgan
,
Maraugh
,
Bilbrew
Smiths Station
43.88
4
15
Underwoo
,
Jones
,
Ridgeway
,
Cain
Allatoona
44.03
2
16
Relay Team
Milton
44.10
3
17
Richards
,
Katongol
,
Foster
,
Pace
Walton
44.17
2
18
Parks
,
Barham
,
Broderic
,
Wilson
Chapel Hill
44.21
2
19
King
,
Gilbert
,
Greene
,
Laskey
Starr's Mill
44.46
2
20
Williams
,
Darrar
,
Johnson
,
Ali
North Cobb Comp
44.51
1
21
Relay Team
Eagle's Landing
44.66
2
22
Gilbert
,
Bessom
,
Posey
,
Atkins
Harrison
45.42
2
23
Fisher
,
Burlock
,
Catherma
,
Willis
Marist
45.51
2
24
Dodd
,
Houston
,
Hutson
,
Lynn
Bradley Central
46.30
3
25
Nguyen
,
Brades
,
Horton
,
Wilson
North Forsyth
49.64
1
--
Bushman
,
Carlson
,
Reese
,
Hegedus
Lassiter
DNF
2
--
Finch
,
Turner
,
Sandifer
,
Ferguson
Evans
DNF
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Wheeler
3:20.00
3
10
2
Ridgeway
,
Thomas
,
Cain
,
Carty
Allatoona
3:22.58
3
8
3
Krause
,
Gary
,
Crenshaw
,
Watts
South Gwinnett
3:23.85
3
6
4
Warren
,
Westbroo
,
Wiggins
,
Mcbride
Riverdale
3:24.01
3
5
5
Worsham
,
Roberts
,
White
,
Wilkins
Union Grove
3:25.37
2
4
6
King
,
Greene
,
Laskey
,
Smith
Starr's Mill
3:27.54
3
3
7
Parks
,
Benson
,
Barham
,
Adebowal
Chapel Hill
3:28.40
2
2
8
Estes
,
Goodman
,
Dowdy
,
Short
Harrison
3:28.53
2
1
9
Weeks
,
Crouch
,
Hudson
,
Mckinny
Smiths Station
3:30.33
2
10
Dobbins
,
Dupoux
,
Carter
,
Redic
Chattahoochee
3:30.72
1
11
Watkins
,
Greer
,
Polk
,
Johnson
Woodward Academy
3:31.61
3
12
Rohskopf
,
Brown
,
Demeunyn
,
Howard
Pope
3:32.55
2
13
Erdman
,
Bushman
,
Reese
,
Williams
Lassiter
3:33.26
2
14
Tomy
,
Lee
,
Hennesse
,
Chernick
Milton
3:33.35
2
15
Erassa
,
Kovalczy
,
Marshall
,
Bebbs
Grayson
3:33.69
3
16
Relay Team
Eagle's Landing
3:37.54
1
17
Curtis
,
Houston
,
Hutson
,
Lynn
Bradley Central
3:46.37
3
--
Teachey
,
Zimmerma
,
Wilson
,
Kirby
Creekview
DQ
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Wearn
,
Hewitt
,
Brennan
,
Robinson
Brookwood
7:55.93
1
10
2
Vassey
,
Greer
,
Simpson
,
Johnson
Woodward Academy
8:13.96
1
8
3
Selvey
,
Campbell
,
Mahoney
,
Weber
Marist
8:17.72
1
6
4
Jackob
,
Thompson
,
Gopinath
,
Rybka
Wheeler
8:18.64
1
5
5
Merrall
,
Cross
,
Thompson
,
Boudreau
Etowah
8:22.26
1
4
6
Demeunyn
,
Chambers
,
Stormark
,
Tupper
Pope
8:22.44
1
3
7
Erdman
,
Shields
,
Grooms
,
Williams
Lassiter
8:23.42
1
2
8
Bennett
,
Whitaker
,
Arvey
,
Hyde
Creekview
8:24.73
1
1
9
Kapadia
,
Johnson
,
Gilbo
,
Morris
Kell
8:28.60
1
10
Nicholas
,
Parrish
,
Bell
,
Atkinson
Grayson
8:33.56
1
11
Prosper
,
Worsham
,
Stewart
,
Cromer
Union Grove
8:35.41
1
12
Gonzalez
,
Mclaughl
,
Beaton
,
Philip
Collins Hill
8:35.48
1
13
Everetts
,
Burger
,
Erickson
,
Ibrahim
Chattahoochee
8:35.50
1
14
Williams
,
Decarrea
,
Nutley
,
Kallas
Allatoona
8:38.41
1
15
O'Connel
,
Ryan
,
Cappadon
,
Goodman
Harrison
8:39.26
1
16
Relay Team
Norcross
8:40.84
1
17
Relay Team
Auburn
8:45.46
1
18
Laskey
,
Ayres
,
Ramesh
,
Giannott
Walton
8:45.58
1
19
Enriquez
,
Moroney
,
Keller
,
Pressgro
Starr's Mill
8:50.95
1
20
Crowley
,
Vaughn
,
Wilson
,
Fowers
Lakeside Evans
8:58.10
1
21
Thompson
,
Seder
,
Watts
,
Higgins
South Gwinnett
9:16.06
1
22
Nuness
,
Smith
,
Lowery
,
Highsmit
Lovejoy
9:16.67
1
23
Powell
,
Rhodes
,
Doan
,
Ard
Riverdale
9:20.11
1
24
Rogers
,
Reid
,
Shaw
,
Smith
North Forsyth
9:52.03
1
--
Voyles
,
Gaines
,
Eldredge
,
Ward
Chapel Hill
DQ
1
Mens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Anyan
,
Hewitt
,
Wearn
,
Brennan
Brookwood
17:20.26
1
10
2
Erassa
,
Kovalczy
,
Parrish
,
Cown
Grayson
17:56.34
1
8
3
Relay Team
Parkview
17:57.91
1
6
4
Gonzalez
,
Kellams
,
Galindo
,
Gatei
Collins Hill
18:14.49
1
5
5
Demeunyn
,
Chambers
,
Fleming
,
Tupper
Pope
18:28.81
1
4
6
Relay Team
Centennial
18:30.56
1
3
7
Jackob
,
Gopinath
,
Rybka
,
Artman
Wheeler
18:39.66
1
2
8
Vassey
,
Greer
,
Bittinge
,
Martin
Woodward Academy
18:39.92
1
1
9
Selvey
,
Campbell
,
Mahoney
,
Weber
Marist
18:47.22
1
10
Williams
,
Decarrea
,
Kallas
,
Carty
Allatoona
18:48.06
1
11
Prosper
,
Worsham
,
Cromer
,
Smith
Union Grove
18:48.60
1
12
Kapadia
,
Hackney
,
Johnson
,
Morris
Kell
18:50.53
1
13
Erdman
,
Melissas
,
Shields
,
Grooms
Lassiter
18:55.13
1
14
Kaufman
,
Hoban
,
Luther
,
Evans
St Pius X Cathol
19:06.49
1
15
O'Connel
,
Ryan
,
Estes
,
Chickvar
Harrison
19:07.56
1
16
Hendrix
,
Winters
,
Turner
,
Lindberg
Norcross
19:26.10
1
17
Voyles
,
Eldredge
,
Lueck
,
Lueck
Chapel Hill
19:26.83
1
18
Laskey
,
Ayres
,
Ramesh
,
Giannott
Walton
19:31.96
1
19
Salvatie
,
Blauvelt
,
Guttery
,
Dayaub
Milton
19:46.34
1
20
Crowley
,
Valerio
,
Vaughn
,
Fowers
Lakeside Evans
19:58.52
1
--
Nuness
,
Wilson
,
Prewett
,
Roye
Lovejoy
DNF
1
Mens Sprint Medley 1,1,2,4
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson
,
Williams
,
Smith
,
Artman
Wheeler
1:32.08
4
10
2
Dobbins
,
Dupoux
,
Bailey
,
Redic
Chattahoochee
1:33.25
4
8
3
Krause
,
Gary
,
Crenshaw
,
Watts
South Gwinnett
1:33.34
4
6
4
Randolph
,
Christai
,
Johnson
,
Jimenez
Kell
1:33.53
3
5
5
Carlson
,
Reese
,
Hegedus
,
Jones
Lassiter
1:33.67
3
4
6
Johnson
,
Timmons
,
Crawford
,
Sims
North Gwinnett
1:34.00
3
3
7
Martinez
,
Graham
,
Howard
,
Howard
Collins Hill
1:34.06
4
2
8
Weeks
,
Mckinny
,
Smith
,
Morgan
Smiths Station
1:34.18
4
1
9
Vann
,
Newsome
,
Brown
,
Mole
Parkview
1:34.38
4
10
Richards
,
Pace
,
Lewis
,
Williams
Walton
1:34.50
2
11
Harp
,
Sims
,
Suber
,
Kelly
Brookwood
1:34.52
1
12
Warren
,
Baisden
,
Westbroo
,
Mcbride
Riverdale
1:34.83
4
13
Thompson
,
Watkins
,
Polk
,
Johnson
Woodward Academy
1:35.23
3
14
Lee
,
Hennesse
,
Drake
,
Thompson
Milton
1:35.29
1
15
White
,
Wilkins
,
Vass
,
Isaac
Union Grove
1:35.32
3
16
Relay Team
Eagle's Landing
1:35.43
1
17
Underwoo
,
Jones
,
Ridgeway
,
Cain
Allatoona
1:35.46
2
18
Parks
,
Barham
,
Adebowal
,
Parker
Chapel Hill
1:35.75
2
19
King
,
Carson
,
Gilbert
,
Greene
Starr's Mill
1:36.42
4
20
Gilbert
,
Dowdy
,
Posey
,
Atkins
Harrison
1:36.43
2
21
Bowles
,
Parks
,
Days
,
Uwadi
Hillgrove (Cobb)
1:36.53
2
22
Sparks
,
Short
,
Scarlett
,
Campbell
Columbus
1:37.75
3
23
Brown
,
Garrett
,
Everett
,
Deist
Pope
1:38.13
3
24
Mohammed
,
Morris
,
Obabatun
,
Abdul-qa
Grayson
1:38.20
3
25
Relay Team
Centennial
1:38.35
2
26
Arvey
,
Kirby
,
El-Amin
,
Galloway
Creekview
1:40.75
1
27
Curtis
,
Houston
,
Black
,
Lynn
Bradley Central
1:51.00
2
28
Nguyen
,
Brades
,
Horton
,
Oaks
North Forsyth
1:59.19
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Henry
Woodward Academy
55-00.50
(16.78m)
1
10
2
Mills, Akil
Grayson
53-00.50
(16.17m)
1
8
3
Mahaley, Eli
Dacula
52-08.25
(16.06m)
1
6
4
Chambers, Jordan
Churchill
51-02.75
(15.61m)
1
5
5
Porter, Jonathan
St Pius X Cathol
51-00.50
(15.56m)
1
4
6
Garrett, Courtland
Pope
50-10.25
(15.50m)
1
3
7
Mccarty, Burke
Marist
49-02.25
(14.99m)
1
2
8
Charity, Michael
Union Grove
47-09.50
(14.57m)
1
1
9
Kent, William
Walton
47-07.00
(14.50m)
1
10
Gilbert, Matt
Walton
45-04.25
(13.82m)
1
11
Vahoua, Marco
Pope
45-00.50
(13.73m)
1
11
Lewis, Scott
Allatoona
45-00.50
(13.73m)
1
13
McAmis, Blake
Bradley Central
43-07.50
(13.30m)
1
14
Rogers, Tanner
Eagle's Landing
43-04.50
(13.22m)
1
15
Thompson, Jordan
Brookwood
43-00.00
(13.11m)
1
16
Wilson, Taylor
Seneca
42-10.50
(13.07m)
1
17
Tew, Rodney
Hillgrove (Cobb)
42-01.50
(12.84m)
1
18
Hall, Asaad
Bradley Central
41-05.25
(12.63m)
1
19
Kendall, Zach
Woodward Academy
41-00.50
(12.51m)
1
20
Ofei, Kelvin
Wheeler
39-07.50
(12.08m)
1
21
Arnold, Juwhan
Riverdale
38-10.25
(11.84m)
1
22
Walton, Edwin
Riverdale
35-10.25
(10.93m)
1
--
Harvey, Robert
Dacula
ND
(--)
1
--
Hill, Grant
Huntsville
ND
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilhoite, Peyton
North Hall
171-07
(52.30m)
1
10
2
Mills, Akil
Grayson
161-10
(49.33m)
1
8
3
Mccarty, Burke
Marist
158-06
(48.31m)
1
6
4
Mahaley, Eli
Dacula
156-07
(47.73m)
1
5
5
Porter, Jonathan
St Pius X Cathol
148-00
(45.11m)
1
4
6
Hill, Grant
Huntsville
146-08
(44.70m)
1
3
7
Garrett, Courtland
Pope
141-04.50
(43.09m)
1
2
8
Harvey, Robert
Dacula
138-10.50
(42.33m)
1
1
9
Lynch, Cameron
Brookwood
135-07.50
(41.34m)
1
10
Kent, William
Walton
134-04.50
(40.96m)
1
11
Tew, Rodney
Hillgrove (Cobb)
130-04
(39.73m)
1
12
Chambers, Jordan
Churchill
128-04.50
(39.13m)
1
13
Stadom, Cedric
Lassiter
127-01
(38.74m)
1
14
Drisker, Steven
Columbus
126-11.50
(38.70m)
1
15
Gilkey, Joey
Etowah
126-05
(38.53m)
1
15
Gilbert, Matt
Walton
122-09
(37.41m)
1
16
Baldwin, Casey
Seneca
118-10
(36.22m)
1
17
Rawden, Zach
Woodward Academy
117-04.50
(35.78m)
1
18
Anderson, Henry
Woodward Academy
116-04
(35.46m)
1
19
Wood, Matthew
North Forsyth
111-09
(34.06m)
1
20
Jordan, Parker
Parkview
110-04.50
(33.64m)
1
21
Ofei, Kelvin
Wheeler
106-04
(32.41m)
1
22
Bonts, Tyler
Auburn
89-10.50
(27.39m)
1
--
Henderson, Hayden
Eagle's Landing
ND
(--)
1
--
Thomas, Tre
Parkview
ND
(--)
1
--
Antos, Christian
Marist
ND
(--)
1
--
Alexander, Will
Chapel Hill
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, David
Lovejoy
6-10.00
(2.08m)
1
10
2
Williams, Braylon
Walton
6-10.00
(2.08m)
1
8
3
Payne, Stephen
Hillgrove (Cobb)
6-02.00
(1.88m)
1
6
4
Reaves, Chris
Norcross
6-02.00
(1.88m)
1
5
5
Wheeler, Gus
Marist
6-02.00
(1.88m)
1
4
6
O'Neil, Bobby
Milton
6-02.00
(1.88m)
1
3
7
Flaaen, Peter
Milton
6-00.00
(1.83m)
1
1.50
7
Wiles, Ciavy
Grayson
6-00.00
(1.83m)
1
1.50
8
Caldwell, Matt
Brookwood
6-00.00
(1.83m)
1
10
Polyne, Matt
Pope
5-10.00
(1.78m)
1
10
Alman, Larry
Pope
5-10.00
(1.78m)
1
10
Zombra, Allassane
South Gwinnett
5-10.00
(1.78m)
1
10
Daniel, Tim
South Gwinnett
5-10.00
(1.78m)
1
10
Lawrence, Dexter
Parkview
5-10.00
(1.78m)
1
10
Johnson, Nick
North Cobb Comp
5-10.00
(1.78m)
1
10
Carr, Mckenzie
Creekview
5-10.00
(1.78m)
1
17
Jones, Devante
Starr's Mill
5-08.00
(1.73m)
1
17
James, Kevonte
Riverdale
5-08.00
(1.73m)
1
17
Petersen, Emoi
Parkview
5-08.00
(1.73m)
1
17
Kala, Andrew
Woodward Academy
5-08.00
(1.73m)
1
--
Long, Kevin
Marist
NH
(--)
1
--
Oaks, Brody
North Forsyth
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Foster, Chris
Walton
22-05.75
(6.85m)
nwi
1
10
2
White, Jaleen
Southwind
22-04.25
(6.81m)
nwi
1
8
3
Bryant, Jamal
Wheeler
21-11.00
(6.68m)
nwi
1
6
4
Echols, Cameron
Auburn
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
5
5
Brown, Kamau
Parkview
21-06.00
(6.55m)
nwi
1
4
6
Perryman, Randy
Kennesaw Mtn
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
3
7
Everett, Myles
Pope
21-02.75
(6.47m)
nwi
1
2
10
Isaac, Adarius
Union Grove
21-01.75
(6.45m)
nwi
1
8
Flaaen, Peter
Milton
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
0.50
8
Barham, Ian
Chapel Hill
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
0.50
11
O'Neil, Bobby
Milton
20-07.25
(6.28m)
nwi
1
12
Earle, Trae
Seneca
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
13
Carson, Paris
Wheeler
20-04.25
(6.20m)
nwi
1
14
Ferguson, T
Evans
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
15
Truss, Bill
Pope
19-10.75
(6.06m)
nwi
1
15
Tatum, Trevor
Hillgrove (Cobb)
19-10.75
(6.06m)
nwi
1
17
Thomas, Pt
Allatoona
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
18
Mccauley, Chadwick
Seneca
19-08.00
(5.99m)
nwi
1
19
Martin, Kevin
Chattahoochee
19-06.50
(5.96m)
nwi
1
20
Howard, Chaxavier
Collins Hill
19-05.75
(5.94m)
nwi
1
21
Howard, C. J.
Collins Hill
19-00.50
(5.80m)
nwi
1
22
Dowdell, Rotavious
Auburn
18-09.75
(5.73m)
nwi
1
23
Stovall, James
Bradley Central
16-03.25
(4.96m)
nwi
1
--
Days, Synjyn
Hillgrove (Cobb)
ND
(--)
nwi
1
--
Westbrooks, Lavelle
Riverdale
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tiller, Jamal
Wheeler
48-01.25
(14.66m)
nwi
1
10
2
Vann, Julian
Parkview
47-00.25
(14.33m)
nwi
1
8
3
White, Jaleen
Southwind
45-01.75
(13.76m)
nwi
1
6
4
Josephs, Levi
North Cobb Comp
45-01.50
(13.75m)
nwi
1
5
5
Greene, Jeff
Starr's Mill
44-01.75
(13.46m)
nwi
1
4
6
Westbrooks, Lavelle
Riverdale
43-07.00
(13.28m)
nwi
1
3
7
Richardson, Cody
Walton
42-05.75
(12.95m)
nwi
1
2
8
Williams, Elgerondo
Auburn
42-02.25
(12.86m)
nwi
1
1
9
Mccauley, Chadwick
Seneca
41-08.00
(12.70m)
nwi
1
10
Warren, Tony
Riverdale
41-06.50
(12.66m)
nwi
1
11
Wilkins, Ed
Union Grove
41-02.00
(12.55m)
nwi
1
12
Dickens, Justin
North Gwinnett
40-11.25
(12.48m)
nwi
1
13
Howard, C. J.
Collins Hill
40-11.00
(12.47m)
nwi
1
13
Jackson, D
Evans
40-11.00
(12.47m)
nwi
1
15
Koo, Jay
Pope
40-10.50
(12.46m)
nwi
1
16
Watts, Mark
South Gwinnett
40-08.00
(12.40m)
nwi
1
17
Graham, Stephen
Collins Hill
40-07.75
(12.39m)
nwi
1
18
Thomas, Pt
Allatoona
40-07.25
(12.38m)
nwi
1
19
Panayioto, Luke
St Pius X Cathol
40-00.50
(12.20m)
nwi
1
20
Ojuolape, Yomi
Chapel Hill
39-08.00
(12.09m)
nwi
1
20
Ferguson, T
Evans
39-08.00
(12.09m)
nwi
1
22
Roberts, Chris
Chapel Hill
39-03.25
(11.97m)
nwi
1
23
Holley, DJ
Auburn
39-01.75
(11.93m)
nwi
1
24
Franks, Donovan
Auburn
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ebbets, Caleb
Lee County
15-06.00
(4.72m)
1
10
2
Ransom, Tyler
Newton County
14-00.00
(4.27m)
1
8
3
Macgill, Douglas
Norcross
13-00.00
(3.96m)
1
6
4
Elliott, Terris
Dacula
12-06.00
(3.81m)
1
5
5
Myers, Nick
Centennial
12-06.00
(3.81m)
1
4
6
Rogers, Perry
Seneca
12-00.00
(3.66m)
1
3
7
Bergen, Michael
Woodward Academy
12-00.00
(3.66m)
1
2
10
Arias, Daniel
Marist
11-06.00
(3.51m)
1
11
Andrews, Stephen
Starr's Mill
11-06.00
(3.51m)
1
11
Daniel, Nathan
Marist
11-06.00
(3.51m)
1
11
Grose, Justin
Brookwood
11-06.00
(3.51m)
1
8
Jackson, James
North Cobb Comp
11-06.00
(3.51m)
1
1
9
Doud, Adam
Seneca
11-06.00
(3.51m)
1
14
Gregg, Elijah
Parkview
11-00.00
(3.35m)
1
14
Denney, Michael
Centennial
11-00.00
(3.35m)
1
14
Pate, James
Lassiter
11-00.00
(3.35m)
1
14
Miller, Nick
St Pius X Cathol
11-00.00
(3.35m)
1
14
Ames, Chase
Union Grove
11-00.00
(3.35m)
1
14
Dobbins, Sam
Chattahoochee
11-00.00
(3.35m)
1
14
Moorhead, Gabe
Greenbrier
11-00.00
(3.35m)
1
14
Foxx, Parker
Creekview
11-00.00
(3.35m)
1
14
Wenk, James
Harrison
11-00.00
(3.35m)
1
14
Sangston, Kevin
Norcross
11-00.00
(3.35m)
1
14
Fullerton, Steve
Chattahoochee
11-00.00
(3.35m)
1
25
Carr, Mckenzie
Creekview
10-06.00
(3.20m)
1
25
Laskey, Philip
Walton
10-06.00
(3.20m)
1
--
Armagost, Eric
Starr's Mill
NH
(--)
1
--
Weber, Jack
Pope
NH
(--)
1
--
Funk, Jordan
Parkview
NH
(--)
1
--
Tidwell, Chad
Auburn
NH
(--)
1
--
Appleby, Alex
Chapel Hill
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Taren
Grayson
12.02
nwi
1
10
2
Deck, Santia
Milton
12.48
nwi
1
8
3
Piper, Gabrielle
Lassiter
12.50
nwi
1
6
4
Siasia, Sanita
Wheeler
12.59
nwi
1
5
5
Epps, Bria
Chapel Hill
12.65
nwi
1
4
6
Bell, Indiah
Parkview
12.70
nwi
1
3
7
Spencer, Chelsea
North Gwinnett
12.74
nwi
1
2
8
Anderson, Netalia
Wheeler
12.92
nwi
1
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
White, Taren
Grayson
12.24
nwi
5
2
Siasia, Sanita
Wheeler
12.50
nwi
5
3
Epps, Bria
Chapel Hill
12.59
nwi
3
4
Deck, Santia
Milton
12.61
nwi
3
5
Spencer, Chelsea
North Gwinnett
12.62
nwi
5
6
Piper, Gabrielle
Lassiter
12.64
nwi
4
--
Kelly-Taylor, Kendria
Brookwood
12.76
nwi
1
7
Bell, Indiah
Parkview
12.77
nwi
2
8
Anderson, Netalia
Wheeler
12.80
nwi
5
9
Oliver, Ashleigh
Norcross
12.81
nwi
2
10
Jones-hardy, Alexis
Parkview
12.86
nwi
4
11
Murray, Alisha
Pebblebrook
12.87
nwi
1
12
Scaife, Desni
Auburn
12.93
nwi
4
13
Smith, Camille
Peachtree Ridge
12.97
nwi
3
14
Ellis, Jasmin
Chapel Hill
12.98
nwi
5
15
Jones, Kayla
Grayson
13.05
nwi
1
15
Martin, Shantel
Southwind
13.05
nwi
4
17
Gant, Sydney
Milton
13.08
nwi
5
17
Richardson, Darington
Woodward Academy
13.08
nwi
4
19
Sorinmeide, Ashake
Riverdale
13.09
nwi
2
19
Young, Bria
Collins Hill
13.09
nwi
2
19
Hardy, Cierra
Allatoona
13.09
nwi
2
22
Carter, Tayla
Walton
13.11
nwi
4
23
Calvert, Bree
Etowah
13.15
nwi
2
24
Cage, Bianca
Southwind
13.16
nwi
1
25
Holt, Cleo
Walton
13.21
nwi
2
26
Browne, Triana
Starr's Mill
13.24
nwi
1
27
Phillips, Taylor
Collins Hill
13.25
nwi
1
28
Poteat, Mishae
Pebblebrook
13.34
nwi
3
29
Osterlon, Alexa
North Forsyth
13.38
nwi
5
30
Vuduris, Ashley
Starr's Mill
13.52
nwi
2
31
Vaughn, Erin
Creekview
13.67
nwi
4
32
Boler, Marnesha
Auburn
13.78
nwi
3
33
Lugo, Elicia
Bradley Central
13.85
nwi
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schaich, Allie
Lambert
5:01.22
1
10
2
Unknown Athlete
Lakeside Evans
5:03.32
1
8
3
Unknown Athlete
Lakeside Evans
5:10.75
1
6
4
Kissel, Caroline
Brookwood
5:11.11
1
5
5
Kirk, Savannah
North Springs
5:13.30
1
4
6
Sinclair, Anna
North Forsyth
5:14.25
1
3
7
McNutt, Emily
Etowah
5:14.37
1
2
8
Laporte, Kathleen
St Pius X Cathol
5:14.42
1
1
9
Jackson, Chandelic
East Paulding
5:15.19
1
10
Womack, Kylie
Walton
5:15.56
1
11
Harkins, Sophie
Marist
5:16.90
1
12
Schenck, Molly
Pope
5:17.82
1
13
Brown, Sara
Parkview
5:18.01
1
14
Hamvas, Lena
Walton
5:23.21
1
15
Morris, Heather
Peachtree Ridge
5:23.56
1
16
Brackin, Allison
Wheeler
5:23.63
1
17
Spicher, Shea
Parkview
5:24.22
1
18
Osment, Erin
St Pius X Cathol
5:25.09
1
19
Mavity, Megan
Marist
5:25.68
1
20
Lopez, Anakaren
Brookwood
5:25.95
1
21
Hale, Jessica
Pope
5:29.68
1
22
Sample, Jackie
Starr's Mill
5:30.31
1
23
Jackson, Tameka
Seneca
5:30.57
1
24
Boff, Maria
Harrison
5:31.22
1
25
Alexander, Tieshia
Southwind
5:31.23
1
26
Payne, Erin
Greenbrier
5:32.25
1
27
Weiermiller, Chelsea
Milton
5:33.29
1
28
Fulton, Gabby
Chapel Hill
5:34.86
1
29
Jackson, Morgan
North Cobb Comp
5:35.25
1
30
Strickland, Marybeth
Huntsville
5:40.60
1
31
Watson, Amelia
Norcross
5:41.61
1
32
Dulmage, Cori
Creekview
5:47.29
1
33
Sexton, Danielle
North Forsyth
6:00.49
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kendell
Churchill
14.02
nwi
1
10
2
Piper, Gabrielle
Lassiter
14.95
nwi
1
8
3
Nall, Mary Ashton
Auburn
15.23
nwi
1
6
4
Jones-hardy, Alexis
Parkview
15.26
nwi
1
5
5
Pate, Monique
Peachtree Ridge
15.35
nwi
1
4
6
Burnette, Autumn
Peachtree Ridge
15.43
nwi
1
3
7
Johnson, Chelsey
Collins Hill
15.46
nwi
1
2
--
Mule, Hannah
North Gwinnett
DNF
nwi
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kendell
Churchill
14.07
nwi
3
2
Piper, Gabrielle
Lassiter
14.92
nwi
2
3
Nall, Mary Ashton
Auburn
15.23
nwi
1
3
Mule, Hannah
North Gwinnett
15.23
nwi
3
5
Johnson, Chelsey
Collins Hill
15.34
nwi
2
6
Pate, Monique
Peachtree Ridge
15.38
nwi
4
7
Burnette, Autumn
Peachtree Ridge
15.49
nwi
4
8
Jones-hardy, Alexis
Parkview
15.56
nwi
2
9
Greer, Michaela
Walton
15.66
nwi
3
10
Egolum, Beverly
Collins Hill
15.78
nwi
1
11
Katherine Bickes, Mary
St Pius X Cathol
15.91
nwi
1
12
Vaughn, Molly
Milton
16.07
nwi
1
13
Anderson, Allana
Parkview
16.30
nwi
3
14
Katchens, Shaniqua
Southwind
16.44
nwi
3
15
Dunn, Anna
Creekview
16.48
nwi
3
16
Bakari, Kamila
Norcross
16.50
nwi
2
17
Boler, Marnesha
Auburn
16.57
nwi
3
18
Lorimer, Emma
Walton
16.94
nwi
4
19
Salughter, Tiarra
Union Grove
17.01
nwi
2
20
Firsowicz, Maya
Starr's Mill
17.09
nwi
1
21
Douglass, Lynsey
Starr's Mill
17.11
nwi
4
22
Weidenaar, Lindsey
Lakeside Evans
17.29
nwi
2
23
Phillips, Ashton
Grayson
17.32
nwi
4
24
Clark, Areial
North Cobb Comp
17.46
nwi
1
25
Hammond, Kaila
Allatoona
18.00
nwi
2
26
Jakes, Jasmine
Eagle's Landing
18.23
nwi
4
27
Walters, Monique
Bradley Central
18.70
nwi
1
28
Campbell, Georgie
Creekview
18.73
nwi
2
29
Burnam, Erica
Riverdale
19.80
nwi
3
30
Weems, Camea
North Cobb Comp
22.98
nwi
4
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
White
,
Durmic
,
Jones
,
Abrams
Grayson
48.01
4
10
2
Piper
,
Mckee
,
Gordon
,
Fross
Lassiter
48.99
4
8
3
Smith
,
Epps
,
Ellis
,
Dickerso
Chapel Hill
49.02
4
6
4
Amah
,
Emoihe
,
Love
,
Kiblinge
Wheeler
49.34
3
5
5
Bell
,
Jones-ha
,
Rucker
,
Anderson
Parkview
49.35
4
4
6
Mule
,
Jenkins
,
Fleetwoo
,
Spencer
North Gwinnett
49.53
3
3
7
Relay Team
Milton
50.04
2
2
8
Katchens
,
Cage
,
Martin
,
Doggett
Southwind
50.08
4
1
9
Young
,
Garcia
,
Johnson
,
Bennett
Collins Hill
50.12
4
10
Helm
,
Vuduris
,
Ott
,
Browne
Starr's Mill
50.29
2
11
Miller
,
Lamar
,
Taylor
,
Andruszk
Marist
50.80
2
12
Lorimer
,
Riley
,
Janku
,
Carter
Walton
50.89
3
13
Relay Team
North Springs
51.70
3
14
Mukon
,
Wolfe
,
Osterlon
,
Daigrepo
North Forsyth
51.76
2
15
Sorinmei
,
Greene
,
Scott
,
Anderson
Riverdale
51.84
1
16
Adams
,
Edwards
,
Richards
,
McFadden
Woodward Academy
52.16
3
17
Salughte
,
Vaughn
,
Richards
,
Samuels
Union Grove
52.25
3
18
Gordon
,
Hardy
,
Hammond
,
Nelson
Allatoona
52.30
1
19
Hammond
,
Mitchell
,
Weems
,
Long
North Cobb Comp
52.94
2
20
Vaughn
,
Toddy
,
Dunn
,
Scott
Creekview
52.96
1
21
Costley
,
Rose
,
Devaney
,
Dymecki
Harrison
53.08
2
22
Relay Team
Eagle's Landing
53.28
1
--
Murray
,
Smith
,
Poteat
,
Sams
Pebblebrook
DNF
4
--
Akinwumi
,
Williams
,
Gardner
,
Smith
Kell
DNF
3
--
Pate
,
Wilson
,
Walters
,
Smith
Peachtree Ridge
DQ
4
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
White
,
Obi
,
Abrams
,
White
Grayson
3:56.87
4
10
2
Pate
,
Burnette
,
Walters
,
Cole
Peachtree Ridge
3:58.89
4
8
3
Fetter
,
Lamar
,
Taylor
,
Andruszk
Marist
3:59.83
4
6
4
Emoihe
,
Love
,
Kiblinge
,
Mayfield
Wheeler
4:02.71
3
5
5
Garcia
,
Johnson
,
Bennett
,
Kellar
Collins Hill
4:03.34
4
4
6
Vance
,
Williams
,
Gardner
,
Smith
Kell
4:03.77
3
3
7
Musselwh
,
Helm
,
Ott
,
Browne
Starr's Mill
4:06.20
3
2
8
Katchens
,
Cage
,
Hinton
,
Alexande
Southwind
4:07.33
4
1
9
Holmes-j
,
Kirk
,
Bailey
,
green
North Springs
4:09.15
3
10
Burrows
,
Lorimer
,
Riley
,
Sewell
Walton
4:11.91
3
11
Mckee
,
Schartma
,
Lynch
,
Fross
Lassiter
4:14.22
4
12
Murray
,
Smith
,
Land
,
Poteat
Pebblebrook
4:14.66
4
13
Relay Team
Eagle's Landing
4:18.46
2
14
Mukon
,
Swygert
,
Bohan
,
Smith
North Forsyth
4:21.16
2
15
Boff
,
Kalafut
,
Moore
,
Dorsey
Harrison
4:23.87
2
16
Smoke
,
Toddy
,
Bosley
,
Dunn
Creekview
4:26.55
2
17
Hutchins
,
Mack
,
Boyd
,
Lemieux
Pope
4:29.33
2
18
Edwards
,
Richards
,
Wood
,
May
Woodward Academy
4:30.37
3
19
Sorinmei
,
Scott
,
Barnes
,
Anderson
Riverdale
4:32.58
2
--
Hardy
,
Hammond
,
Moffatt
,
Nelson
Allatoona
DQ
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hamvas
,
Womack
,
Canning
,
Sullivan
Walton
9:38.30
1
10
2
Egan
,
Carson
,
Perry
,
Shanks
Brookwood
9:52.90
1
8
3
Townsend
,
Gil
,
Bowles
,
Bowles
Lakeside Evans
9:58.90
1
6
4
Schartma
,
Lynch
,
Bishop
,
Gutierre
Lassiter
10:04.90
1
5
5
Williams
,
Winslow
,
Whitwort
,
Parsons
Collins Hill
10:06.50
1
4
6
Butzer
,
Gruca
,
Mahoney
,
Mahoney
Milton
10:13.90
1
3
7
Taylor
,
Vaughn
,
Dulmage
,
Dorris
Creekview
10:14.90
1
2
8
McNutt
,
Smith
,
Wald
,
Stevenso
Etowah
10:16.70
1
1
9
McKenzie
,
Wanting
,
Moreman
,
Obi
Grayson
10:21.10
1
10
Davies
,
Jones
,
Farrow
,
Patterso
Auburn
10:24.20
1
11
Greig
,
Hale
,
Schenck
,
Joyner
Pope
10:24.70
1
12
Sample
,
Sample
,
Burr
,
Stephens
Starr's Mill
10:28.30
1
13
Jackson
,
Mooney
,
Childs
,
Williams
North Cobb Comp
10:30.80
1
14
Garrett
,
Darr
,
Jackson
,
Ventre
East Paulding
10:36.50
1
15
Drosky
,
Fulton
,
Melilli
,
Drosky
Chapel Hill
10:44.60
1
16
Culver
,
Hinton
,
Alexande
,
Williams
Southwind
10:49.80
1
17
Moffatt
,
Ravencra
,
Dunn
,
Brown
Allatoona
10:52.00
1
18
Waterson
,
Boff
,
Kalafut
,
Isaacs
Harrison
10:52.20
1
19
Sinclair
,
Elliot
,
Smith
,
Whitaker
North Forsyth
10:53.80
1
20
Morrison
,
Smith
,
Wood
,
Lawler
Woodward Academy
11:09.20
1
21
Uzoigwe
,
Jones
,
Sams
,
Randolph
Lovejoy
11:40.70
1
22
Jackson
,
Boyd
,
Cheyenne
,
Smalls
Pebblebrook
12:02.50
1
Womens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hamvas
,
Womack
,
Canning
,
Sullivan
Walton
21:30.86
1
10
2
Egan
,
Perry
,
Lopez
,
Kissel
Brookwood
21:39.11
1
8
3
Mavity
,
Harkins
,
Andrews
,
Northrop
Marist
22:00.93
1
6
4
Spicher
,
Brown
,
Detweile
,
Ward
Parkview
22:04.13
1
5
5
Akande
,
Winslow
,
Whitwort
,
Burke
Collins Hill
22:25.16
1
4
6
Jones
,
Weiermil
,
Butzer
,
Koerner
Milton
22:29.63
1
3
7
Brackin
,
Kraeger
,
Kiblinge
,
Yoonis
Wheeler
22:30.10
1
2
8
Waterson
,
Boff
,
Kalafut
,
Isaacs
Harrison
22:32.69
1
1
9
Schartma
,
Bishop
,
Hess
,
Gutierre
Lassiter
22:57.33
1
10
Hall
,
Keen
,
O'Connor
,
O'Conner
Northview
23:02.28
1
11
Arsenaul
,
Morris
,
Walters
,
Spencer
Peachtree Ridge
23:20.58
1
12
Drosky
,
Fulton
,
Melilli
,
Drosky
Chapel Hill
23:22.91
1
13
Relay Team
Starr's Mill
23:30.25
1
14
McKenzie
,
Wanting
,
Moreman
,
Seasholt
Grayson
23:41.59
1
15
Moffatt
,
Ravencra
,
Dunn
,
Brown
Allatoona
23:46.34
1
16
Rubel
,
Morrison
,
Smith
,
Wood
Woodward Academy
24:13.55
1
17
Culver
,
Hinton
,
Alexande
,
Williams
Southwind
25:37.57
1
Womens Sprint Medley 1,1,2,4
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Pate
,
Wilson
,
Walters
,
Smith
Peachtree Ridge
1:45.31
4
10
2
Piper
,
Mckee
,
Gordon
,
Fross
Lassiter
1:48.80
4
8
3
Williams
,
Phillips
,
Garcia
,
Bennett
Collins Hill
1:49.02
4
6
4
Smith
,
Epps
,
Ellis
,
Dickerso
Chapel Hill
1:49.24
3
5
5
Emoihe
,
Love
,
Anderson
,
Siasia
Wheeler
1:50.42
4
4
6
Murray
,
Smith
,
Land
,
Poteat
Pebblebrook
1:51.10
3
3
7
Mule
,
Jenkins
,
Fleetwoo
,
Spencer
North Gwinnett
1:52.01
3
2
8
Helm
,
Vuduris
,
Ott
,
Browne
Starr's Mill
1:52.02
4
1
9
Lorimer
,
Riley
,
Janku
,
Carter
Walton
1:52.08
3
10
Relay Team
Milton
1:52.97
2
11
Braswell
,
Durmic
,
Obi
,
Jones
Grayson
1:53.01
3
12
Bell
,
Jones-ha
,
Rucker
,
Halsey
Parkview
1:53.44
4
13
Burrus
,
Lester
,
Johnson
,
Freeman
Hillgrove (Cobb)
1:54.79
3
14
Banning
,
Rencher
,
Joseph
,
Kelly-Ta
Brookwood
1:55.67
2
15
Relay Team
Eagle's Landing
1:56.87
1
16
Adams
,
Edwards
,
Richards
,
McFadden
Woodward Academy
1:56.91
3
17
Gordon
,
Hardy
,
Hammond
,
Nelson
Allatoona
1:59.80
2
18
Costley
,
Rose
,
Devaney
,
Moore
Harrison
2:00.37
2
19
Vaughn
,
Jackson
,
Dunn
,
Scott
Creekview
2:02.25
1
20
Hutchins
,
Mack
,
Bell
,
Farmer
Pope
2:03.25
2
21
Wolfe
,
Swygert
,
Osterlon
,
Bohan
North Forsyth
2:04.20
4
22
Seaberry
,
Barnes
,
Williams
,
White
Riverdale
2:06.15
2
--
Katchens
,
Cage
,
Martin
,
Doggett
Southwind
DQ
4
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ashe, Shelby
St Pius X Cathol
41-08.50
(12.71m)
1
10
2
Clark, Areial
North Cobb Comp
39-07.25
(12.07m)
1
8
3
Phillips, Monica
Pope
36-05.75
(11.12m)
1
6
4
Dupont, Taylor
Starr's Mill
36-04.50
(11.09m)
1
5
5
Goddard, Damika
Hillgrove (Cobb)
36-04.25
(11.08m)
1
4
6
Akinwumiju, Josephine
Churchill
36-03.25
(11.06m)
1
3
7
Morris, Dyandra
Seneca
36-00.00
(10.97m)
1
2
8
Chosewood, Emily
Parkview
35-09.00
(10.90m)
1
1
9
Brewer, Emily
Brookwood
35-01.50
(10.71m)
1
10
Gibson, Camelia
Seneca
32-10.50
(10.02m)
1
11
Cole, Dana
Allatoona
32-01.00
(9.78m)
1
12
Huskins, Haley
Creekview
31-09.75
(9.70m)
1
13
Edeker, Sarah
Creekview
31-02.50
(9.51m)
1
14
Story, Avana
Woodward Academy
30-09.25
(9.38m)
1
15
Gray, Dominique
Southwind
30-06.00
(9.30m)
1
16
Henthorne, Brittany
Lakeside Evans
30-02.75
(9.21m)
1
17
Coleburn, Kaitlyn
Creekview
26-10.25
(8.19m)
1
18
Opraseuth, Britney
Marist
25-11.25
(7.91m)
1
19
Stanifer, Sydney
Starr's Mill
25-04.50
(7.73m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dupont, Taylor
Starr's Mill
120-10.50
(36.84m)
1
10
2
Amelinaite, Berta
Huntsville
116-05.50
(35.50m)
1
8
3
Brewer, Emily
Brookwood
111-11
(34.11m)
1
6
4
Goddard, Damika
Hillgrove (Cobb)
110-01
(33.55m)
1
5
5
Cole, Dana
Allatoona
109-08.50
(33.44m)
1
4
6
Ashe, Shelby
St Pius X Cathol
103-00
(31.39m)
1
3
7
Clark, Areial
North Cobb Comp
102-04
(31.19m)
1
2
8
Akinwumiju, Josephine
Churchill
98-09
(30.10m)
1
1
9
Holland, Majayla
Seneca
95-11
(29.24m)
1
10
Henthorne, Brittany
Lakeside Evans
93-09
(28.58m)
1
11
Green, Natalie
Chapel Hill
93-08.50
(28.56m)
1
12
Gibson, Camelia
Seneca
93-06
(28.50m)
1
13
Shields, Amy
Parkview
92-00
(28.04m)
1
14
Wilson, Quanesha
Parkview
91-06
(27.89m)
1
15
Clark, Jenni
North Cobb Comp
83-10.50
(25.57m)
1
16
Mcadory, Grace
Creekview
73-01
(22.28m)
1
17
Huskins, Haley
Creekview
66-02
(20.17m)
1
--
Story, Avana
Woodward Academy
ND
(--)
1
--
Phillips, Monica
Pope
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mainor, Melanie
Hillgrove (Cobb)
5-04.00
(1.63m)
1
10
2
Dickerson, Kaylin
Chapel Hill
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Smith, Oneisha
Chapel Hill
5-02.00
(1.57m)
1
6
4
Musselwhite, Molly
Starr's Mill
5-02.00
(1.57m)
1
5
5
Light, Carlin
North Forsyth
5-02.00
(1.57m)
1
4
6
Fraser, Shoiban
Peachtree Ridge
5-00.00
(1.52m)
1
3
7
Legros, Dessaa
Allatoona
5-00.00
(1.52m)
1
2
8
Chisolm, Imani
Union Grove
4-10.00
(1.47m)
1
1
9
Greer, Michaela
Walton
4-10.00
(1.47m)
1
9
Shane, Rebecca
Parkview
4-10.00
(1.47m)
1
9
Logwood, Abby
Pope
4-10.00
(1.47m)
1
9
Egolum, Beverly
Collins Hill
4-10.00
(1.47m)
1
9
Schartman, Sabine
Lassiter
4-10.00
(1.47m)
1
9
Toddy, Paige
Creekview
4-10.00
(1.47m)
1
15
Brown, Eileen
Woodward Academy
4-08.00
(1.42m)
1
15
O'Connor, Megan
Starr's Mill
4-08.00
(1.42m)
1
15
Bosma, Stephanie
Lassiter
4-08.00
(1.42m)
1
15
Smith, Camille
Peachtree Ridge
4-08.00
(1.42m)
1
19
Nall, Mary Ashton
Auburn
4-06.00
(1.37m)
1
19
Kellar, Megan
Collins Hill
4-06.00
(1.37m)
1
19
Cage, Bianca
Southwind
4-06.00
(1.37m)
1
19
Mitchell, Alexandria
Parkview
4-06.00
(1.37m)
1
19
Phillips, Ashton
Grayson
4-06.00
(1.37m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kendell
Churchill
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
10
2
McKee, Julienne
Lassiter
18-07.75
(5.68m)
nwi
1
8
3
Piper, Gabrielle
Lassiter
17-10.25
(5.44m)
nwi
1
6
4
Bell, Indiah
Parkview
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
5
5
Winters, Denise
Parkview
17-06.50
(5.35m)
nwi
1
4
6
Scaife, Desni
Auburn
17-02.00
(5.23m)
nwi
1
3
7
Greer, Michaela
Walton
16-09.25
(5.11m)
nwi
1
2
8
Waters, Erika
Peachtree Ridge
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
1
9
Brown, Nandi
Wheeler
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
10
Young, Bria
Collins Hill
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
11
Amah, Advago
Wheeler
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
12
Ball, Symone
Eagle's Landing
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
13
Gates, Briana
Southwind
15-03.25
(4.65m)
nwi
1
14
Jones, Kayla
Grayson
14-09.50
(4.51m)
nwi
1
15
Egolum, Beverly
Collins Hill
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
16
Nall, Mary Ashton
Auburn
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
17
Bakari, Kamila
Norcross
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
18
Couey, Ashley
Union Grove
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
--
Hixon, Leah
Etowah
ND
(--)
nwi
1
--
Sorinmeide, Ashake
Riverdale
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McKee, Julienne
Lassiter
39-02.00
(11.94m)
nwi
1
10
2
Hixon, Leah
Etowah
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
8
3
Weems, Camea
North Cobb Comp
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
6
4
Winters, Denise
Parkview
35-10.00
(10.92m)
nwi
1
5
5
Brown, Nandi
Wheeler
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
4
6
Pate, Monique
Peachtree Ridge
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
3
7
Scaife, Desni
Auburn
34-02.00
(10.41m)
nwi
1
2
8
Hutchinson, Sarah
Pope
33-06.00
(10.21m)
nwi
1
1
9
Johnson, Chelsey
Collins Hill
33-03.00
(10.13m)
nwi
1
10
Holland, Majayla
Seneca
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
11
Jackson, Nandi
Pebblebrook
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
12
Fraser, Shoiban
Peachtree Ridge
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
12
Smith, Lexus
Auburn
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
12
Shannon, Whitney
Auburn
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
15
Bosma, Stephanie
Lassiter
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
16
Versulien, Deborah
Union Grove
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
17
Mack, Victoria
Pope
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
18
Couey, Ashley
Union Grove
31-09.00
(9.68m)
nwi
1
19
Hills, Valencia
Parkview
31-08.00
(9.65m)
nwi
1
20
Nelson, Andrea
Creekview
31-01.00
(9.47m)
nwi
1
21
Lorimer, Emma
Walton
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
22
Roberts, Keyanna
Starr's Mill
30-03.00
(9.22m)
nwi
1
23
Brown, Brittany
Brookwood
29-10.00
(9.09m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Lauren
Chapel Hill
11-10.00
(3.61m)
1
10
2
Nall, Mary Ashton
Auburn
11-00.00
(3.35m)
1
8
3
Becker, Samantha
Milton
10-06.00
(3.20m)
1
6
4
Hutchinson, Lauren
North Cobb Comp
10-06.00
(3.20m)
1
5
5
Colson, Brook
Kennesaw Mtn
10-06.00
(3.20m)
1
4
6
Penk, Danielle
St Pius X Cathol
10-06.00
(3.20m)
1
3
7
Evans, Caroline
Starr's Mill
10-00.00
(3.05m)
1
2
8
Sanchez, Samantha
Blessed Trinity
9-06.00
(2.90m)
1
1
9
Pullen, Taylor
North Gwinnett
9-06.00
(2.90m)
1
10
Norwood, Raven
North Gwinnett
9-00.00
(2.74m)
1
10
Lament, Tiffany
Seneca
9-00.00
(2.74m)
1
10
Lehman, Shawna
Starr's Mill
9-00.00
(2.74m)
1
10
Walker, Reyna
Greenbrier
9-00.00
(2.74m)
1
10
Meyrowitz, Dhana
Woodward Academy
9-00.00
(2.74m)
1
10
Ebets, Holly
Lee County
9-00.00
(2.74m)
1
16
Lowe, Sam
Chapel Hill
8-06.00
(2.59m)
1
16
Wortham, Lindsay
Marist
8-06.00
(2.59m)
1
18
Carroll, Victoria
North Cobb Comp
8-00.00
(2.44m)
1
18
May, Brittany
Greenbrier
8-00.00
(2.44m)
1
--
Dunn, Anna
Creekview
NH
(--)
1
--
Woodruff, Kathryn
Woodward Academy
NH
(--)
1
--
Osterlon, Alexa
North Forsyth
NH
(--)
1
--
Wells, Lindsey
North Forsyth
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#coaches-classic
More news
2010 Results - AHSAA Class 6A - Section 2
2010 Live Results - FSU Relays
848 shares:
Coaches Invitational
,
Allatoona
,
Auburn High School Track & Field and Cross Country - Auburn, Alabama
,
Blessed Trinity Catholic High School Track & Field and Cross Country - Roswell, Georgia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Smiths Station High Sch Track & Field and Cross Country - Smiths Station, Alabama
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
26
9
2014
18
5
2013
3
10
2012
18
10
2011
3
2010
20
4
2009
1
Show 4 more
Hashtags
#coaches-classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!